23.09.2019 17 вересня на кафедрі відбувся науковий семінар кандидата геолого-мінералогічних наук, доцента Горяйнова Сергія Володимировича на тему «Закономірності газоносності Східної України».

Кафедра геології з радістю повідомляє, що новий навчальний 2019-2020 рік успішно розпочато блискучим науковим заходом, який привернув увагу не лише студентів та працівників університету, проте і гостей з геологічних організацій.

Так, 17 вересня на кафедрі відбувся науковий семінар кандидата геолого-мінералогічних наук, доцента Горяйнова Сергія Володимировича на тему «Закономірності газоносності Східної України».

Семінар був присвячений результатам аналізу закономірностей просторового розподілу газоносності в межах східної частини Східно-Української газоносної провінції. Отримані висновки є результатом багаторічної кропіткої роботи дослідника: аналізу державних геологічних карт, результатів геологозйомочних, вуглерозвідочних та газопошукових бурових робіт, карт геофізичних полів тощо. В основу методики здійсненого аналізу покладено адаптований дослідником класичний мінерагенічний аналіз (розроблений для прогнозування родовищ твердих корисних копалин) для потреб нафтогазової галузі.

Загалом в межах наукового пошуку було виконано низку завдань та сформульовано вагомі висновки: проаналізовано територію площею близько 50 тис. км 2 ; на ній виявлено та простежено 135 горизонтів потенційно і реально газоносних пісковиків кам'яновугільного віку; завдяки газогеологічному районуванню виявлено 43 об'ємні блоки, які є перспективними щодо газонакопичення; спрогнозовано більш 1520 нових покладів вуглеводнів; оцінено прогнозні ресурси категорії D1 в рамках мінімальної моделі підрахунку тощо.

За результатами викладених дослідником тез відбулося жваве обговорення між усіма присутніми (колегами по університету, гостями з виробництва і навіть студентами).

Кафедра геології дякує Сергію Володимировичу за чудовий науковий захід та рада повідомити, що в нашому плані робіт ще багато цікавих подій, долучитися до яких ми запрошуємо усіх охочих.