Персонал

 Історія створення та видатні співробітники.  Кафедра геології була створена в 1863 році – тоді був введений новий устав Харківського університету, відповідно до якого зі складу єдиної в той час геологічної кафедри мінералогії й геогнозії була виділена кафедра геології й палеонтології, першим завідувачем якої був обраний Іван Федорович Леваковський (1828 – 1893). Він з 1880 по 1887 займав, також, посаду декана фізико-математичного факультету, у складі якого перебували в той час геологічні кафедри.

   Структура: До складу кафедри належать аудиторії: 6-68 (імені проф. Макрідіна В.П.); 6-63 (кімната викладачів); 6-65 (кімната викладачів); 6-67 (лаборантська); 6-70 (кабінет зав. кафедри); 6-71(електронний мікроскоп); 3-64 (ДРОН, спектральний апарат); 8-39 (лабораторія палеонтології); 4-73 (разом з кафедрою географічного моніторингу й охорони довкілля.

При кафедрі працює польова навчальна лабораторія (база) геолого-розвідницької справи й геофізики в с. Кам'янка Ізюмського р-ну Харківської обл., яка складається з парку бурових пересувних агрегатів, приміщення, де вони зберігаються (гаражі), трьох одноповерхових будинків (гуртожитків) для викладачів та гостей бази.  При лабораторії в окремому приміщенні (навчальний клас) зусиллями В.Г.Космачова та М.В.Космачової  створений унікальний музей геології Ізюмського району. За лабораторією на березі р. С. Донець юридично закріплена територія (полігон), яка використовується  під час літньої практики з бурової справи, геофізики, геокартування, гідрогеології. На полігоні студенти та викладачі перебувають у вагончиках, які обладнані ліжками. Іжа готується під навісами на металевих печах, є холодильники.  Столовою служить металевий навіс. Для роботи студентів над звітами на полігоні встановлюється навіс до которого підводиться електроенергія.  Такої бази  й можливості проведення повноцінної комплексної навчальної геологічної практики, наукових геологічних екскурсій, геологічних наукових досліджень не має ні один з вищих учбових закладів України й тому кафедра й факультет прикладає усіх зусиль, щодо збереження лабораторії та полігону.