Останні новини

27.05.2019 ВИЇЗНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР КАФЕДРИ ГЕОЛОГІЇ «ПАЛЕОГЕОГРАФІЯ МЕЗОЗОЮ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ»

Весняний семестр 2018-2019 навчального року кафедра геології завершила проведенням науково-методичного заходу, організованого доцентом Андрієм Вячеславовичем Матвєєвим.

Так, протягом 25 – 26 квітня співробітники кафедри, студенти, науковці та усі охочі взяли участь у  науково-методичному  семінарі на тему  «Палеогеографія мезозою північно-західного Донбасу».

 

Захід мав форму виїзного семінару з численними екскурсіями, а базою для його проведення стала лабораторія геологорозвідувальної справи та геофізики  факультету (с. Кам’янка Ізюмського району Харківської області).

Тематичний план екскурсій під час семінару передбачав дослідження палеогеографічних умов накопичення континентальних відкладів середньої юри, збори рослинних решток у буровугільних глинистих прошарках; спостереження за палеогеографічними умовами накопичення морських відкладів верхньої юри та відбір решток молюсків (двостулкових, черевоногоих, головоногих), коралів, голкошкірих та ін.; дослідження палеогеографічних умов накопичення морських відкладів верхньої крейди та збір органічних решток: молюсків, брахіопод, скам'янілої деревини тощо.

Результатом цікавих екскурсій стало жваве обговорення побаченого та відібраного матеріалу, яке відбулося в навчальному класі лабораторії геологорозвідувальної справи та геофізики  факультету.

За підсумками проведення виїзного семінару його учасниками було відзначено високий методичний та науковий рівень організації заходу Матвєєвим А.В., а також надано рекомендацію кафедрі геології щорічно організовувати подібну наукову школу для популяризації унікальних геологічних об’єктів Харківщини.