23.09.2019 17 вересня на кафедрі відбувся науковий семінар кандидата геолого-мінералогічних наук, доцента Горяйнова Сергія Володимировича на тему «Закономірності газоносності Східної України».

Кафедра геології з радістю повідомляє, що новий навчальний 2019-2020 рік успішно розпочато блискучим науковим заходом, який привернув увагу не лише студентів та працівників університету, проте і гостей з геологічних організацій.

Так, 17 вересня на кафедрі відбувся науковий семінар кандидата геолого-мінералогічних наук, доцента Горяйнова Сергія Володимировича на тему «Закономірності газоносності Східної України».

Семінар був присвячений результатам аналізу закономірностей просторового розподілу газоносності в межах східної частини Східно-Української газоносної провінції. Отримані висновки є результатом багаторічної кропіткої роботи дослідника: аналізу державних геологічних карт, результатів геологозйомочних, вуглерозвідочних та газопошукових бурових робіт, карт геофізичних полів тощо. В основу методики здійсненого аналізу покладено адаптований дослідником класичний мінерагенічний аналіз (розроблений для прогнозування родовищ твердих корисних копалин) для потреб нафтогазової галузі.

Загалом в межах наукового пошуку було виконано низку завдань та сформульовано вагомі висновки: проаналізовано територію площею близько 50 тис. км 2 ; на ній виявлено та простежено 135 горизонтів потенційно і реально газоносних пісковиків кам'яновугільного віку; завдяки газогеологічному районуванню виявлено 43 об'ємні блоки, які є перспективними щодо газонакопичення; спрогнозовано більш 1520 нових покладів вуглеводнів; оцінено прогнозні ресурси категорії D1 в рамках мінімальної моделі підрахунку тощо.

За результатами викладених дослідником тез відбулося жваве обговорення між усіма присутніми (колегами по університету, гостями з виробництва і навіть студентами).

Кафедра геології дякує Сергію Володимировичу за чудовий науковий захід та рада повідомити, що в нашому плані робіт ще багато цікавих подій, долучитися до яких ми запрошуємо усіх охочих.

21.09.2019 Кафедра геології взяла участь у акції "Ніч науки"

Самоцвітне каміння своєю неповторною красою і особливостями формування з давних-давен привертає увагу людей різного віку!

21 вересня команда факультету геології, географії, рекрейції і туризму взяла участь в акції "Ніч науки" до якої долучився Каразинський університет.

Кафедрою геології була представлена яскрава та різноманітна колекція мінералів та гірських порід, які здавна використовуються людиною в різних сферах життя: від металургійної промисловості до ювелірних прикрас. Також відвідувачі акції мали змогу ознайомитись із мікроскопічними методами дослідження мінералів та гірських порід.

Студенти та викладачі кафедри геології були раді доєднатися до цього прогресивного наукового свята в Харкові, бо твердо переконані в тому, що нашому факультету є чим пишатися!

12.04.2019 День факультету

10 квітня відбувся День факультету геології, географії, рекреації і туризму.

В концерті взяли участь студенти першого, другого та четвертого курсу. Серед запрошених гостей факультет привітала університетська група підтримки з чирлідингу та представники Інституту Конфуція.

В ході концерту з вітальним словом виступила декан факультету, професор В. А. Пересадько.

Також декан привітала переможців Кубку декана з міні-футботу та Каразинських читань.

Дякуємо всім учасникам та гостям заходів до Дня факультету геології, географії, рекреації і туризму.

27.05.2019 ВИЇЗНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР КАФЕДРИ ГЕОЛОГІЇ «ПАЛЕОГЕОГРАФІЯ МЕЗОЗОЮ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ»

Весняний семестр 2018-2019 навчального року кафедра геології завершила проведенням науково-методичного заходу, організованого доцентом Андрієм Вячеславовичем Матвєєвим.

Так, протягом 25 – 26 квітня співробітники кафедри, студенти, науковці та усі охочі взяли участь у  науково-методичному  семінарі на тему  «Палеогеографія мезозою північно-західного Донбасу».

 

Захід мав форму виїзного семінару з численними екскурсіями, а базою для його проведення стала лабораторія геологорозвідувальної справи та геофізики  факультету (с. Кам’янка Ізюмського району Харківської області).

Тематичний план екскурсій під час семінару передбачав дослідження палеогеографічних умов накопичення континентальних відкладів середньої юри, збори рослинних решток у буровугільних глинистих прошарках; спостереження за палеогеографічними умовами накопичення морських відкладів верхньої юри та відбір решток молюсків (двостулкових, черевоногоих, головоногих), коралів, голкошкірих та ін.; дослідження палеогеографічних умов накопичення морських відкладів верхньої крейди та збір органічних решток: молюсків, брахіопод, скам'янілої деревини тощо.

Результатом цікавих екскурсій стало жваве обговорення побаченого та відібраного матеріалу, яке відбулося в навчальному класі лабораторії геологорозвідувальної справи та геофізики  факультету.

За підсумками проведення виїзного семінару його учасниками було відзначено високий методичний та науковий рівень організації заходу Матвєєвим А.В., а також надано рекомендацію кафедрі геології щорічно організовувати подібну наукову школу для популяризації унікальних геологічних об’єктів Харківщини.

 

07.04.2019 День Відкритих дверей

Викладачі та студенти факультету геології, географії, рекреації і туризму взяли участь у
Дні Відкритих дверей, який відбувся у Харківському національному університеті імені
В. Н. Каразіна 7 квітня. До уваги абітурієнтів представили презентаційні матеріали факультету, розповіли про перспективи навчання на факультеті. Активну участь у роботі з абітурієнтами взяли першокурсники, які поділились позитивними враженнями від навчання на факультеті. Заступник декана з виховної робити Кравченко К. О. ознайомила абітурієнтів та їх батьків з конкурсними предметами для вступ на навчання, спеціальностями та освітніми програмами, за якими факультет готує майбутніх фахівців. Студентський декан Сержантова Ю. Ю. розповіла про особливості студентського життя на факультеті.