Височанський Іларіон Володимирович

Височанський Іларіон Володимирович 

Доктор геолого-мінералогічних наук, професор.       

Народився 11 квітня 1935 р. У 1952 р. поступив до Львівського політехнічного інституту, якій закінчив у 1957 р., отримавши спеціальність геологія і розвідка нафтових і газових родовищ, кваліфікацію гірничного інженера геолога. За розподілом був направлений на роботу в трест «Укрнафтогазрозвідка» (згодом «Харківнрафтогазрозвідка»), де працював геологом, ст. геолог - керівником тематичної групи.

В 1968 поступив до заочної аспірантури в УГГГК АН УРСР. У 1975 захистив кандидатську дисертацію «Геология  и условия формирования газовых месторождений в восточной части Гриньковско-Степновской антикленальной зоны юго-востока ДДВ».

У 1974-1980 очолював колектив Комплексної тематичної партії тресту «Харківнафтогазрозвідка», багатогранна діяльність якого сприйняла високоефективній роботі тресту у відкритті багатьох родовищ нафти та газу. У 1995 році захистив докторську дисертацію на тему «Структури пастки нафти і газу платформених регіонів (на прикладі ДДЗ)».  Протягом 1988-1999 н. р. викладав за сумісництвом у Харківському Університеті на посадах викладача та  професора  провідний  університетський курс «Пошуки і розвідка нафтових і газових родовищ»  для студентів геолого-географічного факультету. З 2000 р. працює в тематичній партії БУ «Укрбургаз» на посаді провідного геолога, з 2005 р начальником відділу надро-користування, перспективних напрямків та розробки планів ГРР геолого-тематичного центру управління ДК «Укргазвидобування» .

За ці роки розробив наукову концепцію оцінки перспектив нафтогазоносності та напрямків робіт у північній і південній крайових зонах ДДЗ.

За період роботи в системі «Укргаз-видобування» Височанський І.В. опублікував понад 30 статей, а також прийняв участь в написанні розділів до 2-х монографій, крім того виконав рецензування 5-ти науково-дослідних звітів і трьох підручників та здійснив станування однієї докторської і однієї кандидатської дисертації.

Курси: "Нафтогазові провінції світу"

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Профіль у scholar

Профіль у researchgate 

Профіль у orcid