15.11.2021 Пішов з життя Володимир Георгійович Космачов

15 листопада пішов з життя Володимир Георгійович Космачов, доцент кафедри геології, великий працівник та дуже добра людина.
60 років Володимир Георгійович пропрацював на геологічному відділенні нашого університету. Він був досвідченим мінералогом та знавцем регіональної геології, спеціалістом з енциклопедичною широтою ерудиції. За час роботи в університеті він щиро ділився цими знаннями зі студентами та колегами, підготував сотні учнів-геологів, які вдячні йому за науку.
Все своє життя Володимир Георгійович Космачов присвятив геології - вивченню геології України, мінералогії кремнезему. Мінералогія була для нього відкритою книгою, і серед тисяч мінералів важко було знайти незнайомі йому. Результатам досліджень літології, стратиграфії, тектоніки, мінералогії, корисних копалин Харківщини  та мінералогії кремнезема він присвятив більше 100 наукових публікацій. Його праці відзначені вищою нагородою геологічного відомства України – медаллю В.І. Лучицького.
Довгі роки Володимир Георгійович був науковим керівником геологічної секції Харківського відділення Малої Академії наук, головою геологічної секції Харківського відділення Українського товариства охорони природи. Він був засновником нового для свого часу геологічного напрямку досліджень - виявлення геологічних пам’яток природи для використання їх у навчальних цілях, а також для їхнього збереження, як неповторних природних об’єктів. Для забезпечення польових практик з геології на геологічному полігоні Харківського університету в селі Кам’янка ним був створений спеціальний геологічний та краєзнавчий клас-музей.
Серед вихованців Володимира Георгійовича - як школярі, так і пенсіонери. Вони живуть, навчаються і працюють в різних місцях - від сусідньої вулиці до інших континентів. Володимир Георгійович назавжди залишиться у нашій пам’яті як дуже добра, інтелігентна, доброзичлива людина з почуттям доброго гумору, завжди готова спокійно вислухати, наставити, допомогти, підтримати.

Вічна і добра йому пам’ять серед усіх нас.